سلطه Canon بر بازار دوربین های DSLR و بدون آینه در سال ۲۰۱۸

برای شانزدهمین سال متوالیو در سال ۲۰۱۸، کانن، غول ژاپنی دنیای عکاسی توانسته بیشترین سهم از بازار دوربین‌های حرفه‌ای با قابلیت تعویض لنز (مجموعDSLR و بدون آینه) را به خود اختصاص دهد.

دوربین‌های حرفه‌ایDSLR و بدون آینه‌ی کانن که از قابلیت تعویض لنز برخوردار هستند، برای شانزدهمین سال متوالی، یعنی در بازه‌ی سال‌های ۲۰۰۳تا ۲۰۱۸میلادی موفق شده‌اند تا بیشترین سهم از بازار جهانی را به خود اختصاص دهند.

کانن قطعات کلیدی دوربین‌ها، از جمله حسگر تصویربرداریCMOS، پردازنده‌ی تصویری و لنزهای قابل تعویض را خود توسعه می‌دهد. این قطعات براساس دیدگاه کانن، یعنی «سرعت، راحتی و کیفیت بالای تصویر» توسعه می‌یابند. این شرکت بازه‌ی گسترده‌ای از دوربین‌ها، از جمله دوربین‌های رده بالا برای عکاسان حرفه‌ای تا دوربین‌های ارزان برای تصویربرداری ساده و آسان را به بازار عرضه می‌کند. بدیهی است که کانن مصمم است تا ارائه‌ی محصولات را برای برطرف سازی نیازهای گرو‌ه‌های مختلف کاربران ادامه دهد.

در سال۲۰۰۳و درحالی‌که بازار دوربین‌هایDSLR حرکت روبه‌جلوی خود را آغاز کرده‌بود، این غول دنیای تصویربرداری دست به معرفی دوربینEOS 300D زد. این دوربین فوق‌العاده با قیمت رقابتی و طراحی جمع‌وجور و سبک خود، بخش اعظم بازار جهانی را به خود اختصاص داد و زمینه را برای رشد بازار دوربین‌هایDSLR فراهم کرد. از آن زمان تاکنون، کانن دست به ارائه‌ی مجموعه‌ی متنوعی از دوربین‌ها زده است؛ از جمله دوربین‌های خانواده‌ی 1D و5D که زمینه را برای ثبت ویدئو با دوربین‌هایDSLR فراهم کردند.

در ماه مارس ۲۰۱۸نیز این شرکت دست به معرفی محصولاتی نظیر دوربین بدون آینه‌یEOS M50 و دوربینDSLR مدلEOS 2000D زد. این دوربین‌ها به عکاسان تازه‌کار اجازه می‌دهند تا به‌سادگی تصاویری با ظاهر حرفه‌ای ثبت کنند و از سهولت در عکاسی لذت ببرند. در تلاش برای پیشرفت در بازار تصویربرداری، کانن موفق شده تا در سال ۲۰۱۸میلادی هم بیشترین سهم از بازار جهانی را نصیب خود کند.

در سپتامبر۲۰۱۸، کانن با هدف گسترش و ساده‌سازی تصویربرداری، دست به عرضه‌ی دوربین بدون آینه‌ی EOS Rزد؛ دوربینی با حسگر فول‌فریم که از سیستم تصویربرداری جدید بدون آینه بهره می‌برد. همچنین، این غول ژاپنی در فوریه‌ی ۲۰۱۹نیز دوربین EOS RPرا به بازار ارائه کرد. این دوربین کوچک، سبک و کاربردی، از انواع دوربین‌های بدون آینه است و به حسگر فول‌فریم مجهز شده است. درکنار این دوربین‌ها، کانن در حال توسعه‌ی شش لنز RFجدید است که در آینده به خانواده‌ی محصولات EOS Rاضافه خواهند شد.

ژاپنی‌ها در ادامه نیز به بهبود فناوری‌های بصری و تصویربرداری خود ادامه خواهند داد تا ابزارهای قدرتمندتری را به خانواده‌یEOS اضافه کنند. ابزارهایی که می‌توانند نیازهای گسترده‌ی کاربران را برطرف کنند و به رشد فرهنگ عکاسی و فیلم‌برداری کمک کنند.

الساندرو استانزانی، مدیر اجرایی بخش فناوری‌های تصویربرداری و ارتباطی کانن در اروپا، خاورمیانه و آفریقا در این رابطه می‌گوید:

علاوه‌بر حفظ جایگاه نخست در بازار، کانن از نظر تعداد محصول عرضه شده و ارزش سهام نیز در اروپا، خاورمیانه و آسیا برتری خود را حفظ کرده است. ما به گسترش مرزهای نوآوری در تصویربرداری ادامه می‌دهیم. نتایجی که ما به‌دست آورده‌ایم، نشان‌دهنده‌ی تقاضای [بازار] برای فناوری‌ها و سیستم‌های تصویربرداری جدید هستند.

در سال ۲۰۱۸ میلادی ۳۱ درصد از سهم بازار فروش دوربین های Fix lens در دستان نیکون ٬ حدود ۵۹ درصد از کل فروش DSLRها در دستان کنون و همچنین ۳۰ درصد فروش دوربین های بدون آینه ی جهان در دستان کنون بوده است.

منبع خبر:

photorumors.com

www.photographyblog.com

 

بدون دیدگاه

ارسال دیدگاه

اجرا شده توسط: همیار وردپرس